RUČNÍ RAZICÍ NÁSTROJE: 

BORRIES ruční razicí nástroje se používají zejména pro kontrolní značení, číslování nebo pro center punch . Jsou použitelné jako ruční nástroje nebo integrované jednotky. Tyto jednotky jsou snadné na ovládání a razicí znaky  jsou dobře a rychle vyměnitelné. Tyto vlastnosti činí ruční razicí nástroje nepostradatelné v moderním průmyslu.

 

 

 

 

RAŽENÍ ODVALOVÁNÍM:

Stroje na válcovou ražbu BORRIES se používají ke značení plných nebo dutých kulatých dílů. Se speciálními nástroji je možné označovat také ploché obrobky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VESTAVĚNÉ NÁRAZOVÉ JEDNOTKY:

BORRIES vestavěné nárazové jednotky jsou vhodné mimo jiné pro značení ve výrobních linkách, rotační stoly nebo zkušební stanice. Vzhledem k velké rozmanitosti zdvihů lze značit na velké množství výrobků.

 

 

 

 

 

 

PNEUMO-HYDRAULICKÉ RAZICÍ ZAŘÍZENÍ:

BORRIES pneumo-hydraulické razicí zařízení je vhodné tam, kde potřebujeme značit velkou razicí silou. Jsou k dispozici buď jako kompletní razicí zařízení nebo je možné dodat verzi, která jepřipravená k instalaci do již stávající linky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRŽÁKY ZNAKŮ:

Jedno a víceřádkové provedení pro velikosti písma 1 do 5 mm.

Standardní držáky znaků se používají v razítkovacích strojích, strojích pro válcovou ražbu, pneumo-hydraulických razicích strojích atd…
Kulatý držák znaků THR se používají na ražbu do kruhu na rovnou plochu, např. na trubky, ozubená kola, hřídele. Pří objednání je důležité uvést: průměr měřený od středu kruhu ke středu znaku), požadovaný počet znaků, zda jde o standardní nebo speciální znaky, výšku písma a upínací čep = ø x délka
Držák ve tvaru kruhové výseče THR-S se používá na ražbu do určitého oblouku na rovných plochách, např. na kotouče, segmenty, ozubená kola. Při objednání je důležité uvést: průměr (měřený od středu kruhu ke středu znaku), požadovaný počet znaků, zda jde o standardní nebo speciální znaky, výšku písma a upínací čep = ø x délka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OCELOVÉ ZNAKY:

Ocelové znaky lze kombinovat v držáku znaků nebo ve speciálních razičkách. Ocelové znaky se dodávají jednotlivě nebo v krabičkách, roztříděné v sadách. Lze je dodat ve standardních formátech nebo na přání zákazníka jako speciální provedení.

Gravírovací razníky lze dodat jako jednotlivé razníky, vícemístné gravury nebo se speciálními znaky, logy atd.

Rozměry, tvar a provedení gravírování čepových razníků se vyrábí individuálně podle požadavků zákazníka.

 

 

 

 

 

 

ČÍSLOVACÍ HLAVY:

BORRIES číslovací hlavy jsou používány k označení po sobě jdoucích číslech, sériových čísle nebo k modelovému číslování na téměř všech materiálech, jako je ocel, litina, hliník, plast atd. Své uplatnění nalezne číslovací hlava jak v malosériové výrobě, tak i ve velkosériové výrobě.
Číslovací hlavy lze kombinovat s jinými držáky znaků a znaky. Kromě čísel jsou k dispozici také písmena nebo speciální ryté znaky.
Všechny výrobky firmy BORRIES jsou vyráběny s nejvyšší kvalitou a přesností. To zaručuje dlouhou živostnost a vysokou stabilitu.